PIT 3

BOS 5

DET 1

BOS 2

DET 5

EDM 4

SJ 1

WSH 3

WSH 2

SJ 3

MIN 1

NYR 8

ATL 1

BOS 9

WSH 3

NJ 1

BOS 4

NYR 6

Zápasy
Hráčská sekce
Užívateľ:
Heslo:
Registrácia
Aktivita na webu
Boris98
Ricky92
Rapír
PatrikP
TZAR
mikysek181
JoeBlack
DoDosvk17
sangels
freeRider
 
Tabulka
Tripodman 93 pts
Rapír 89 pts
LukasX 87 pts
freeRider 86 pts
Mravec__52 68 pts
mikysek181 57 pts
Danny 52 pts
JoeBlack 51 pts
Celá tabuľka »
Absence
Bobo 2.7. - 18.7.
 
 
 
 
Všetky absencie »

Novinky - Důležité informace pro všechny ! cz and angl..

Zdravím všechny hráče ze zákulisí power ligy ! Greetings to all the players behind the scenes of the power league!

Anketa skončila, výsledky si můžete prohlédnout. Z hlasování byli vyjmuti hráči, kteří jsou tu krátce ! I přez to skončilo hlasování 4:3 negativně pro Janispa. Janisp se tak nezůčasní ligy. Tu smutnou zprávu jsem mu odeslal emailem...

The poll is over, you can see the results. Players who were here for a short time were excluded from the vote! Despite this, the 4:3 vote ended with a negative vote for Janisp. Janisp will not participate in the league. I sent the sad message to him by email.
 
Dále jsem chtěl upozornit především nové hráče z Lotyšska ! Hráč Sangels dostal Ban za vulgární chování i adminům a především na upravování výsledků CSV ! Jestli jste zvyklí s Lotyšských lig bavit se mezi sebou jakýmkoliv spůsobem, zde se nepatřičné chování trestá ! A co se týče upravování výsledků, za moji historii Nhl jsem nic podobného řešit nemusel, nebo aspoń o tom nevím ! Systém GPC je o proti jiným ligám vyjímečný v tom, že nelze podvádět, vše je ve statistikách zaznamenáno !
 
I also wanted to draw attention to new players from Latvia! Sangels got Ban for Vulgarity and especially for adjusting CSV results! If you are used to having fun with the Latvian leagues in any way, inappropriate behavior is punished here! And when it comes to adjusting the results, I havent had to deal with anything like this in my NHL history, or at least I dont know about it! The GPC system is unique to other leagues in that it cannot be cheated, everything is recorded in the statistics!
 
...a konečně jedna zásadní změna v "Pravidlech"! Pro zneužívání pravidla o Odstoupení se vedení dohodlo a možnost odstoupení zrušilo ! Přesné znění si přečtěte viz. "Pravidla" Odstavec jsem označil modře, aby byl jasně viditelný.
 
... and finally one fundamental change in the "Rules"! For abuse of the match rule, the management agreed and canceled the possibility of withdrawal! Read the exact wording. "Rules" I have marked the paragraph in blue to make it clearly visible.
*************************************************************************************************************************************
 
ENGLISH VERSION OF TRANSLATION OF THE RULE

SWITCH OFF!

Anything can happen in a match. Game crashes, sometimes angry with Hamachi, as well as Internet connections are not without fault. If this happens, the player who remains in the game makes a screen shot. It is so important that players agree on how to proceed! For example: Finishing a match at least two thirds, a new match if the result was a tie, or let go of the game in the state in which the game was interrupted and finish the game, etc. The possibilities are full, but the solution depends mainly on the agreement of the players! If the player is not trying to make a deal and thus no proof that he has tried to make a deal, the rule of the game is automatically set out below ...

Anyway, the results should be at least two thirds of the match!

For the rule, see SENDING RESULTS AND GPC STATISTICS

*************************************************************************************************************************************

Pokud tomu opravdu nic nebrání, nevidím důvod vymýšlet zbytečnosti ! Když prohru o velkém rozdílu golů někdo psychicky neunese, nemá tu co dělat ! Uvažovali jsme i o zrušení pravidla "deseti golů" ! To zatím ale zůstává v platnosti!

If nothing really prevents it, I see no reason to invent uselessness! If you lose a lot of goals and you can't bear it mentally, you have nothing to do in the Nhl ! We also considered abolishing the "ten gol" rule!

...děkuji za pozornost ...Thanks for your attention Joe Black

 
 


Musíte byť prihlásený aby ste mohli čítať a pridávať komentáre !

Top body
1. Christensen E. 124
2. Heatley D. 121
3. Vermette A. 120
4. Spezza J. 105
5. Lecavalier V. 95
6. Alfredsson D. 94
7. Fisher M. 92
Celá štatistika »
Top góly
1. Heatley D. 76
2. Savard M. 60
3. Christensen E. 59
4. Lecavalier V. 49
5. Spezza J. 47
6. Vermette A. 44
7. St. L. 40
Celá štatistika »
Top asistence
1. Vermette A. 76
2. Christensen E. 65
3. Spezza J. 58
4. Fisher M. 56
5. Alfredsson D. 56
6. Phillips C. 50
7. Lecavalier V. 46
Celá štatistika »
Top brankáři
1. Smith M. 100.00
2. Stephan T. 100.00
3. Sanford C. 94.59
4. Theodore J. 90.01
5. Vokoun T. 86.57
6. Auld A. 86.36
7. Thomas T. 86.23
Celá štatistika »