Absence

Všetky absencie »

Novinky - Základní část 32. Sezony NHL v číslech

Základní část v číslech

Základní část 32.-té sezony doběhla do svého cíle a tuto je její shrnutí v několika málo číslech. smiley

Za 8,5 týdne, od 8. listopadu do 6. ledna, prošlo ligou 30 hráčů, kteří odehráli 565 zápasů. 38 z nich dospělo do prodloužení a o výsledcích 28 z nich museli rozhodnout až samostatné nájezdy.

V těchto zápasech bylo vypuštěno 27 809 gumových projektilů, ze kterých našlo svůj cíl v síti soupeře 16,02% pokusů - 4 455 gólů. Nejvíce gólů padalo ve 3. třetinách -  1 641. Ve 2. třetinách potom padlo 1 385 a v 1. třetinách 1 363 branek.

Během sezóny bylo uděleno 3 128 trestů, v celkové délce 6 256 minut. Následnou výhodu jednoho či více mužů na ledě dokázal soupeř využít celkem 771x. Což ukazuje na celkovou úspěšnost přesilovek ve 25,26 %. Naopak potrestat nepozornost a nedisciplinovanost soupeře při vlastním oslabení se povedlo ve 449 případech.

Počet vhozených buly se vyšplhano na 14 308 - v průměru jde o 25,32 vhazování za zápas. Na houževnatost, tvrdost a urputnost hráčů ukazuje počet hitů, který se zastavil na úctyhodném čísle 46 976 - celkem 83,14 hitů na zápas ; 41,57 hitů na tým.

Základní část v číslech - týmy (bráno 35 a víc záp.)

Nejvíce gólů nastřílel Boris98 s Rangers - 396. Taktéž nejvyšší úspěšnost střel 24,19%, patří Rangers. Nejurputnějším střelcem pak byl dallo.sk s Penguins, který vypustil na soupeře 1 719 projektilů.

Nejnebezpečnější 1-ní, 2-hé i 3-tí třetiny měli hráči Rangers, se 110, 132 a 151 góly. Nejhlépe zvládnuté prodloužení pak měl Honza69 se Sharks - 6 zápasů.

Nejvíce přesilovek měli hráči Blackhawks pod taktovkou JoeBlacka - 199. Nejvíce využitých přesilovek měli Rangers, celkem 64. Ovšem nejlepší v této činnosti je steve5 na lavičce Capitals s úspěšností 38,67%. Naopak nejvíce gólů ve vlastním oslabení nastřílel Boris98 s Rangers - 56.

Nejtrestanějším týmem jsou Rangers s 214 vyloučenými hráči. Nejvíc inkasovaných branek v oslabení měli hráči Blackhawks, celkem 61. Naopak přesilovku soupeře nejlépe hlídali Islanders s dlouholetým trenérem DeeJayem, úspěšností 85,16 %.

Nejvíce brejkových situací měli Diablotovi Medvědi - 183. Na bod pro vhazování se nejvíce stavěli hráči Blackhawks - 1 839x. V této disciplíně dominovali Rangers, kteří vyhráli nejvíce vhazování, celkem 1 180, a taktéž měli nejvyšší úspěšnost v této činnosti - 66,93 %. Z trůnu nejtvrdších a nejostřejších hochů, kterému kraloval DeeJay s Islanders, tuto sezonu sesadily městští rivalové z Rangers - Ti celkem rozdali 3 798 hitů, což je 8,08 % ze všech všech hitů.